Заголовок сторінки

8 травня 1945 року - день, коли припинився наймасштабнiший вiйськовий конфлiкт, найбільша трагедія в історії людства XX століття - Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію Збройних сил нацистської Німеччини.Сьогодні ми вшановуємо пам’ять усіх, хто боровся з нацизмом та став невинною жертвою найбільш кривавої і жорстокої війни - понад 80 мільйонів загиблих серед воїнів і мирного населення, сотнi мiльйонiв скалiчених життiв та зламаних доль, незалежно вiд раси, нації, статi чи вiку - вiйна нещадна до всiх.

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти!

                                     В. Симоненко

1939-1945 роки назавжди закарбовані для нашої держави, як часи непоправних втрат. Понад вісім мільйонів українцiв загинули, 714 мiст та 28 тисяч сiл були частково або повнiстю зруйнованi, понад дев'ять мільйонів було забрано до радянських Збройних Сил, майже половина з них полягли у запеклих боях, рятуючи світ від нацистського поневолення.

Шануємо подвиг усiх, хто допомiг здобути перемогу Антигітлерівськiй коаліції у Другій світовій війні. Пам'ятаємо заради майбутнього...Ніколи знову...                          

*Історична довідка
Друга світова війна тривала з 1 вересня 1939 по 2 вересня 1945 року. У війні взяло участь понад 60 держав, з існуючих на той момент семидесяти трьох. Безпосередню участь у бойових діях брали бiльше 100 мільйонів осіб.

8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію Збройних сил Нацистської Німеччини. Акт був підписаний 7 травня у Реймсі (Франція), однак, ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США було проведено велелюдні заходи.

Як зазначає Інститут національної пам’яті, загальні втрати військових та цивільного населення склали від 50 до 85 мільйонів осіб. Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».

Закрыть