Заголовок сторінки

Життя і безпека – понад усе. Під таким гаслом розпочалися вже традиційні змагання серед виробничих бригад електромереж усіх філій Товариства. Мета конкурсу – відпрацювати і показати відмінні знання та навички, якими має володіти енергетик, виконуючи роботи в діючих електроустановках.

За результатами конкурсу найкращі бригади, які покажуть якісну командну роботу, відзначать заохоченнями та цінними призами.До участі у огляді-конкурсі залучили найкращі бригади усіх філій Товариства, які були обрані переможцями у кожному структурному підрозділі.
Перший етап змагань серед бригад Уманського регіону пройшов 12 травня на навчально-тренувальному полігоні Катеринопільської філії.
- Згідно Колективного договору ПАТ «Черкасиобленерго» у відповідності до наказу від 16.03.2021 № 99 12 травня розпочались змагання бригад Уманського регіону. У цьому етапі змагань беруть участь команди таких філій: Жашківської, Христинівської, Маньківської, Монастирищенської, Тальнівської, Катеринопільської, Лисянської та відокремленого структурного підрозділу Уманських енергетичних мереж, - розповів заступник директора технічного ПАТ «Черкасиобленерго» Павло Солоха.За його словами огляд-конкурс складатиметься з чотирьох завдань. Перше – перевірка засобів захисту, інструментів, пристосувань, приладів та пристроїв, спецодягу та спецвзуття, які використовуються в роботі. Друге – перевірка знань з охорони праці, технічної експлуатації. Третє – звільнення потерпілого від дії електричного струму та надання йому першої медичної допомоги. Четверте – виконання робіт на повітряних лініях електропередачі та трансформаторних підстанціях.
- Сьогодні нам випала честь зустріти і провести на території нашої філії огляд-конкурс бригад. Катеринопіль – це край квітів і добра, тож ми вітаємо усіх у нашому домі та бажаємо учасникам перемоги і завзятості. Серед учасників є молоді працівники, які беруть участь вперше, а також - досвідчені енергетики, які зможуть передати свої знання і навички молодому поколінню, - розповів директор Катеринопільської філії Валерій Ткаченко.До виконання першого завдання приступила бригада Тальнівської філії. Майстер II групи експуатаційної дільниці № 1 Тальнівської філії ПАТ "Черкасиобленерго" Володимир Космань зазначає, що якісне виконання роботи залежить і від наявних захисних засобів і приладів, які використовуються на робочому місці.

Одним із завдань огляду-конкурсу виробничих бригад є звільнення потерпілого від дії електричного струму. Начальник служби пожежної та екологічної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Віталій Горбань зауважує, що на цьому етапі швидкість, правильність та оперативність командних дій має бути на найвищому рівні.
- Всі ми усвідомлюємо, що життя людини – найбільша цінність. Тому важливо завжди про це пам’ятати, особливо під час виконання робіт з підвищеної небезпеки. Щоб зменшити ймовірність нещасних випадків, в тому числі, ураження електричним струмом, багато часу приділяється як теоретичним так і практичним навичкам наших працівників. Вони мають досконало володіти технікою порятунку, щоб зберегти життя людині, - прокоментував начальник служби пожежної та екологічної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Віталій Горбань. - Зняття потерпілого з опори щойно виконали працівники відокремленого структурного підрозділу "Уманські енергетичні мережі". Всі засоби захисту були в справному стані, вони вклалися в час, який був відведений для виконання, здійснили порятунок за чотири хвилини. Всі команди були зрозумілі, чіткі, їхні дії - професійні. Оцінка виконання завдання - «відмінно».Учасник команди ВСП "Уманські енергетичні мережі", електромонтер оперативно-виїзної бригади V групи Бабанської дільниці Роман Лещенко розповідає, що найважливіше при порятунку людини – командна робота, де кожен крок має бути пропрацьований.
- Найважливіше – вчасно спустити потерпілого і надати першу медичну допомогу. Запорука успіху – це командна робота, де почерговість виконання всіх етапів залежить один від одного, - розповів Роман Лещенко.Не менш важливе завдання - роботи на трансформаторних підстанціях та повітряних лініях електропередачі.- На даному етапі бригада Жашківської філії виконує роботи з визначення та заміни пошкодженого запобіжника. Така робота включає в себе оформлення наряду-допуску на виконання робіт, підготовку робочого місця, допуск бригади до роботи та безпосереднє виконання робіт згідно технологічної карти, - зазначив заступник начальника служби розподільних мереж ПАТ «Черкасиобленерго» Максим Чернявський.
За словами начальника служби розподільних мереж дирекції технічної ПАТ «Черкасиобленерго» Світлани Галіакберової, виконання практичного завдання на повітряних лініях 0,4 кВ полягає у перевірці технології монтажу гаків на проміжній опорі 0,4 кВ, на яких за допомогою затискачів буде підвішуватися самоутримний ізольований провід.

- Мета цього завдання полягає у виявленні найкращої бригади, яка виконає зазначену роботу згідно правил безпечної експлуатації електроустановок, безпомилково оформить документи, застосує необхідні інструменти, пристосування, які забезпечать якісне та безпечне виконання робіт, - прокоментувала Світлана Галіакберова.За підсумками першого етапу змагання команд Уманського регіону перше місце в огляді-конкурсі посіла бригада Тальнівської філії. Друге – бригада ВСП «Уманські енергетичні мережі». Третє – бригада Катеринопільсьткої філії.Згідно правил змагань учасники-переможці, які зайняли перше та друге місце, боротимуться за перемогу у фіналі – заключному огляді-конкурсі.Переможців визначала суддівська комісія у складі представників дирекції технічної, дирекції з охорони праці та пожежної безпеки Товариства.Наступні змагання проходитимуть 18 травня на полігоні Канівської філії для бригад Лівобережного регіону: Драбівської, Золотоніської, Канівської, Черкаської,Черкаської міської, Чорнобаївської та Чигиринської філій.Для бригад Правобережного регіону змагання пройдуть 25 травня на полігоні Корсунь-Шевченківської філії. Участь у ньому візьмуть працівники Городищенської, Звенигородської, Корсунь-Шевченківської, Смілянької, Смілянської міської, Кам’янської та Шполянської філій.Заключний огляд-конкурс серед шести бригад-переможців відбудеться 27 травня на навчально-тренувальному полігоні Звнигородської філії.Головний приз, який отримає бригада-переможець, це – спеціалізований транспортний засіб, а також грошові заохочення для учасників бригад-переможців. Щиро бажаємо учасникам змагань успіхів, наснаги, гарного настрою та перемог.

Закрыть