Заголовок сторінки

У навчальному центрі ПАТ «Черкасиобленерго» провели тренінг на тему «Комунікативність керівників». Участь у ньому взяли директори відокремлених структурних підрозділів та філій Товариства. Уміння ефективно спілкуватися – один із найголовніших чинників успіху в будь-якій сфері сучасного життя. Тому метою тренінгу стало підвищення ефективності ділової комунікації; оволодіння техніками ефективного спілкування та зниження емоційної напруги; розвинення вміння знаходити підхід до людей; уміння слухати й чути опонента; удосконалення навичок міжособистісної взаємодії; розширення можливостей використання навичок невербальної комунікації.

– У сьогоднішніх реаліях для отримання позитивної динаміки діяльності підприємства необхідно звертати особливу увагу на таку складову як персонал, вдосконалювати наявні системи управління персоналом. Це можна здійснити шляхом впровадження якісного навчання кадрів. Ідеальною інвестицією є організація корпоративних тренінгів. Це своєрідний процес навчання, який має на меті формування подальшого розвитку та підвищення рівня сукупності певних умінь та навичок персоналу, – зауважив голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук.Організатор тренінгу, директор з управління персоналом Надія Братаніч зазначає, що ефективне використання професійних завдань у процесі виробничої діяльності керівників потребує в них певного рівня психологічних знань, умінь та навичок, а також розвинених професійно важливих рис особистості. Однією з основних характеристик, що відображає рівень професіоналізму даної категорії персоналу, є комунікативна компетентність, тобто вміння грамотно й ефективно встановлювати і підтримувати необхідні контакти з іншими людьми, спілкуватись з колегами, споживачами, із представниками засобів масової інформації.Комунікативна компетентність керівника - це спосіб професійного бачення ним ситуації комунікації, володіння сукупністю знань і умінь, спрямованих на продуктивний обмін інформацією, ідеями, цінностями; володіння загально прийнятими у середовищі стратегіями і тактиками комунікативної діяльності та технологіями комунікативного лідерства; представницькими комунікативними характеристиками.

Під час тренінгу учасники виконали низку практичних завдань, аби закріпити набуті навички, дізнались про особливості використання вербальної та невербальної комунікації, принципи створення ефективної комунікаційної стратегії та шляхи її впровадження.

А після завершення тренінгу були надані практичні настанови від керівників за напрямками діяльності Товариства.Так, директор технічний Володимир Заврін наголосив про необхідність правильного планування, організації та контролю проведення капітальних ремонтів та робіт з розчистки трас ліній електропередачі. Директор комерційний Ігор Дмитрієв акцентував увагу на необхідності дотримання вимог нормативно-технічної документації та діючого законодавства при плануванні роботи комерційного напрямку в Товаристві.Начальник кол-центру Даніїл Гулак наголосив на важливості взаємодії персоналу філій із працівниками кол-центру для якісного задоволення потреб споживачів. Про обов’язковість виконання завдань з фотофіксації показів приладів обліку юридичних споживачів, ліній електропередачі та обладнання трансформаторних підстанцій Товариства наголосив директор з інформаційних технологій Олексій Шевченко.Директор з управління персоналом Надія Братаніч розповіла про важливі зміни та нововведення у галузі трудового законодавства, які відбулися протягом 2021 року в Україні: впровадження електронного обліку трудового стажу, початок роботи із Е-лікарняними, надання нових видів соціальних відпусток тощо.Після тренінгу його учасники поділилися своїми враженнями щодо корисності заходу:

– Враження позитивні! Трошки з іншої сторони подивився на речі. Сподобався стиль викладення інформації.
– Найбільше мені сподобалось в тренінгу навчання про жести і міміку.
– Доволі все сподобалось, отримав трохи нової інформації по спілкуванні з клієнтами, найбільше – це визначення емоційного стану по рухам та рисам обличчя.
– Тренінг нагадує про необхідність дотримання всіх, навіть найменших дрібниць при обслуговуванні клієнта.
– Найбільше сподобались практичні ігрові вправи. Цікаво було слухати про невербальне спілкування. Було цікаво дізнатись якісь нові речі для себе, повторити і проаналізувати те, над чим не замислюєшся у повсякденному житті.
– Позитивні враження, лаконічно, зрозуміло. Хороші поради для роботи.
Все було супер, продовжуйте в тому ж дусі!
– Дуже насичена програма, цікавий, актуальний матеріал, зосередження на основному. Проте, варто «розтягнути» в часі, бо інформація погано засвоюється, дуже багато нового.
– В першу чергу, даний тренінг став для мене зарядом позитивних емоцій, новим досвідом та самовдосконаленням. Я отримав відповіді на свої запитання, інформацію для вдосконалення техніки спілкування з персоналом. Цікаво було послухати, як правильно себе повести в тій чи іншій ситуації. Емоції від тренінгу залишились лише приємні!Отже, тренінг дав можливість зрозуміти, що найголовніша формула успіху – це уміння спілкуватися. Якість комунікації визначає успіх організації. Тому добре розроблена комунікаційна стратегія здатна значно підвищити спроможність підприємства вирішувати його завдання.У ПАТ «Черкасиобленерго» зазначають, що проведення корпоративних тренінгів в Товаристві вже стало доброю традицією. Тож учасники з цікавістю чекатимуть на такі навчальні заходи та впроваджуватимуть в роботу нові знання та навички, які засвоїли на тренінгу.

Закрыть