Заголовок сторінки

Для підвищення якості обслуговування жителів Черкаської області ПАТ «Черкасиобленерго» продовжує рубрику «Питання - відповідь», де спеціалісти ПАТ "Черкасиобленерго" надають відповіді на актуальні питання споживачів.Ви запитуєте:

- Я хочу самостійно здійснити обрізку дерев на території свого домоволодіння, куди я маю звернутися та які дії виконати?

- Ми відповідаємо:

- Значна частина аварійних вимкнень електропередачі під час негоди стається через падіння гілок та дерев на проводи повітряних ліній електропередачі. Дерева поблизу трас ліній електропередачі необхідно обрізати, щоб зменшити ризик вимкнень та небезпеки для життя.

Енергетики постійно проводять розчистку трас повітряних ліній - обрізку гілок кущів та дерев, що ростуть в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі.

Діючими «Правилами охорони електричних мереж», затвердженими Кабінетом Міністрів України 4 березня 1997 року № 209, встановлено охоронні зони повітряних ліній електропередач уздовж лінії, у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмеженого вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів на відстань для ПЛ напругою: до 1 кВ – 2 метри, 6-10 кВ – 10 метрів, 35 кВ – 15 метрів, 150 кВ – 25 метрів.

ПАТ «Черкасиобленерго» нагадує, що в охоронних зонах забороняється: будувати житлові, громадські та дачні будинки; влаштовувати звалища; складати добрива, корми, солому, дрова, інші матеріали; розпалювати вогнища; накидати на лінії сторонні предмети; підніматися на опори; саджати дерева та інші багаторічні насадження; влаштовувати майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту тощо.

Згідно пункту 5.5 «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 10 квітня 2006 року № 105 на виконання Закону України «Про благоустрій населених пунктів», відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є їх власники та землекористувачі.

Окрім цього, у пункті 5.5 «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» вказано, що відповідні роботи повинні виконуватися: на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачами цих об’єктів; на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установами, організаціями, підприємствами; на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовниками чи власниками цих територій; на безгоспних територіях, пустирях – органами місцевого самоврядування; на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власниками або користувачами.

Отже, організовувати й контролювати роботи з належного утримання дерев (і не лише тих, які висаджені в охоронних зонах ліній електропередачі) мають їх власники. Енергетики виконують заявки власників зелених насаджень на відключення ліній на період робіт, видають приписи щодо неналежного утримання зелених насаджень в охоронних зонах повітряних ліній і відключають споживачів, які ці приписи не виконують. Дана процедура регламентована вищевказаними «Правилами охорони електричних мереж» (пункт 23).

Згідно підпункту 15 пункту 5.5.5 розділу 5 Правил роздрібного ринку електричної енергії  визначено, що «Споживач електричної енергії зобов’язаний не перешкоджати обрізанню гілок дерев, які ростуть на території, що належить споживачу, для забезпечення відстані не менше 1 метра від проводів повітряної лінії електромережі напругою 0,4 кВ та на відстані 2 м для електричних ліній напругою 10 кВ».

Якщо власники земельної ділянки, на якій знаходяться зелені насадження, хочуть провести чистку самостійно, необхідно написати заяву в відокремлений структурний підрозділ чи філію ПАТ "Черкасиобленерго" за місцем проживання на знеструмлення лінії. Після узгодження дати проведення робіт з обрізки дерев, енергетики знеструмлюють повітряну лінію. 

Уточнити інформацію щодо графіків вимкнень можна у філіях, в кол-центрі компанії та у представників органів місцевої влади за місцем проживання. Окрім того, споживачам, номер телефону яких прив’язаний до облікового запису і є в базі даних ПАТ «Черкасиобленерго», до планових вимкнень приходить СМС-повідомлення з датою та часом вимкнень за їхньою адресою.

Виконання робіт з розчистки трас повітряних ліній забезпечить якісний та надійний розподіл енектроенергії споживачам Черкаської області.

Закрыть